DYS Ad, Soyad vb.. Güncelleme Sorunu ve Çözümü

Yasal mercilere başvurdunuz ve adınız ile soyadınızı ya da sadece adınızı değiştirdiniz. Veyahut isminiz vb.. bilgileriniz DYS sisteminde yanlış kaydedildi ve güncellemeniz gerekmekte. Bu problemi personelin görevlendirmesini kaldırıp tekrar eklemekle çözemezsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

1.  Öncelikle personel adını,soyadını veya değiştirmesi gereken bilgileri MEBBİS'te güncellemelidir.
2.  MEBBİS'te güncelledikten sonra kurumun DYS yöneticisine başvurmalıdır.
3.  DYS yöneticisi tarafından, DYS ekranına girildikten sonra sol üst kısmında "DYS Yönetici Ekranları" sekmesine bir kez tıklanır.
4.  "DYS Yönetici Ekranları" sekmesine tıklandıktan sonra "Personel Ekleme\Güncelleme\Sorgulama" linkine tıklanır. Gelen ekranda Tc Kimlik No alanına "Personelin Tc kimlik numarasını" ekleyin ve sakın MEBBİS butonuna tıklamayın!! Personelin Tc kimlik numarasını yazdıktan sonra direkt "Sorgula" butonuna tıklayın.
5. Bu işlemlerden sonra alttaki tabloda personelin eski adı ve soyadı gelecektir. Personelin bilgileri geldikten sonra "Tc Kimlik No kutusunun" yanındaki MEBBİS butonuna artık basabilirsiniz. MEBBİS butonuna tıkladıktan sonra alttaki tabloda yeni ad ve soyad gelecektir. Yani bilgiler değişecektir.
6.  Bu aşamada ise "Güncelle" butonuna basın. Tabloda değişikliğin yapıldığını gördüğünüzde DYS ekranınızdaki en alt sağ bölümde bulunan "Kaydet" butonuna tıklayın. İşlem başarılı bir şekilde yapılmış olacaktır.

 


Alice: Hangi yoldan gideyim?
Kedi: Nereye gittiğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin bir önemi yok!

En Son Yapılan Yorumlar